phone 36473707 071

بیل گیتس: برای پایان دادن به قرنطینه به این چهار نوآوری نیازمندیم

توسط مجید سلیمی -
263 0
بیل گیتس: برای پایان دادن به قرنطینه به این چهار نوآوری نیازمندیم

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت در بیانیه‌ای جدید در واشنگتن پست نوشت: ما باید گام‌های خلاقانه بلندی را برای پایان دادن به قرنطینه ویروس کرونا برداریم.

آقای گیتس نسبت به جدی گرفتن ویروس کرونا که با نام کوید19 هم شناخته می‌شود، هشدار داد. وی اخیراً پیشبینی کرده است که اگر ایالات متحده بتواند گام‌های موثری در این زمینه بردارد و عملکرد خوبی داشته باشد، ایالت‌ها می‌توانند از ماه ژوئن شروع به بازگشایی کنند. البته در این میان، چند نکته کلیدی وجود دارد که نباید از آن‌ها غافل شد تا بتوانیم سریعتر به روال زندگی گذشته برگردیم.

ویروس کرونا

چهار راهکار آقای گیتس برای بازگشت زندگی و تجارت به روال عادی، عبارتند از:


آزمایشات خلاقانه

گیتس یکی از راه‌های مقابله با کرونا را انجام تست‌های خلاقانه برای کرونا می‌داند. او روز پنجشنبه گفت:

"برای بازگشایی اقتصاد، باید افراد بیشتری را آزمایش کنیم تا بتوانیم هرچه سریعتر نقاط مرکزی شیوع این بیماری را تشخیص دهیم و به سرعت با آن مقابله کنیم. نمی‌توانیم صبر کنیم تا بیمارستان‌ها پر شده و تعداد بیشتری از مردم بمیرند"

وی افزود:

"انجام تست خانگی می‌تواند موجب غربالگری افراد بیشتری شود در عین حالیکه کادر درمانی در معرض ویروس کمتری قرار می‌گیرند."


ردیابی دقیق

از آنجا که این ویروس بسیار مسری است، گیتس معتقد است ما باید بر روی چگونگی و مکان گسترش ویروس تمرکز کنیم. باید مشخص شود کسانی که تست آن‌ها مثبت شده، در چه محل‌هایی رفت و آمد داشته‌اند و با چه کسانی در تماس بوده‌اند. این کار به مقامات بهداشتی اجازه می‌دهد تا قبل از گسترش ویروس، آن را ردیابی و مهار کنند.

گیتس استفاده از ردیاب‌ها مانند اپلیکیشن‌هایی که بتوانند موارد مبتلا را به افراد در نزدیکی آن‌ها اطلاع دهند مفید می‌داند. اپل و گوگل در حال کار بر روی چنین ابزارهایی هستند تا بتوانند از طریق بلوتوث به افراد اطلاع دهند که آیا فرد مبتلایی در نزدیکی آن‌ها قرار دارد یا خیر.


یافتن درمان

هنوز هیچ درمان قطعی برای ویروس کرونا پیدا نشده، اما یافتن یک درمان موثر برای آن میتواند به هرچه سریعتر عادی شدن اوضاع کمک کند.

گیتس می‌گوید:

"اگر تا یکسال دیگر بتوانیم آزادانه به تجمعات برویم یا در یک کنسرت یا مسابقه ورزشی شرکت کنیم، دلیلش این خواهد بود که دانشمندان توانسته‌اند یک درمان موثر برای این بیماری پیدا کنند که باعث خواهد شد همه افراد بتوانند با احساس امنیت، مجدداً از خانه خارج شوند."

 


تولید واکسن

دانشمندان می‌گویند تولید واکسن کوید19 حدود 18ماه زمان خواهد برد. گیتس معتقد است باید یکی از اصلیترین اولویت‌های ما برای مبارزه با این بیماری، تولید واکسن باشد و هر چقدر در این زمینه تعلل کنیم، بازگشت به شرایط عادی به تعویق خواهد افتاد.

وی نوشت:

"هر ماه بیشتری که تولید واکسن به تعویق بیفتد، به معنای یک ماه تعطیلی اقتصاد خواهد بود و وضعیت یک ماه دیرتر به حالت عادی بازخواهد گشت."

گیتس می‌گوید او بیشتر تمایل به واکسن‌های RNA دارد تا بدن خودش بتواند برای مبارزه با این ویروس، آنتی ژن تولید کند و این روش نسبت به تولید واکسن در آزمایشگاه موثرتر خواهد بود.


بیشتر بخوانید: "بیل گیتس از هیئت مدیره مایکروسافت کناره ‌گیری می ‌کند"


منبع:

Digitaltrends

 

 


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای


  مجید سلیمی
  مجید سلیمی

  تیم تحریریه مامل مگ

  نظرات کاربران
  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  پربازدیدترین ها

  تفاوت پردازنده ‌های اینتل core i5 و core i7

  پردازنده‌ های اینتل Core i5 و i7 هنوز هم جزء محبوبترین پردازنده‌ های بازار هستند. اما تفاوت بین آن‌ ها چیست؟ کدامیک برای استفاده شما مناسبتر خواهد بود؟