phone 36473707 071

حذف توئیت‌های تضعیف کننده انتخابات

توسط مجید سلیمی -
46 0
حذف توئیت‌های تضعیف کننده انتخابات

شرکت توئیتر به هر توئیتی که قصد تضعیف و زیرسوال بردن انتخابات آمریکا را داشته باشد برچسب زده و حذف می‌کند.

این شرکت در روز پنجشنبه اعلام کرد که توئیت‌های مروبط به انتخابات به دسته‌های "گمراه کننده درباره قوانین انتخابات"، "ادعاهای گمراه کننده درباره نتایج انتخابات" و " ادعاهای بحث برانگیز در مورد موضوعاتی مانند تقلب در انتخابات یا دستکاری آرا" تقسیم‌بندی خواهد نمود.

توئیتر می‌گوید این قانون بطور عادلانه و کاملاً برابر از تاریخ 17 سپتامبر برای همه کاربران اعمال خواهد شد.

توئیتر و انتخابات آمریکا

توئیتر در یک پست وبلاگ در اینباره می‌گوید:

"اجازه نخواهیم داد که سرویس‌های ما برای فعالیت‌های مدنی و اجتماعی، خصوصاً انتخابات، مورد سوء استفاده قرار گیرد. هر کسی تلاش برای استفاده سوء داشته باشد، با قوانین سختگیرانه و مستحکم روبرو خواهد شد که بطور برابر و عادلانه بر همه کاربران اعمال می‌گردد."

این اقدام بخشی از تلاش شرکت توئیتر در ماه‌های اخیر برای ایمن‌سازی انتخابات 2020 آمریکا است. در میان این سیاست‌های اعمال شده، سیاست شناسایی و حذف اطلاعات غلط درباره رأی دادن (که ممکن است رأی دهندگان را گمراه کنند) هم وجود دارد. کاربران برای گزارش این مورد می‌توانند با فشردن گزینه "Report an issue"، اقدام کنند.

در راستای این هدف، توئیتر تبلیغات سیاسی، دیپ فیک و محتواهای دستکاری شده (مانند تصاویر فتوشاپ شده) را هم ممنوع کرده بود. توئیت‌های با محتواهای دستکاری‌شده توسط توئیتر مخفی شده یا بعنوان محتوای مضر شناسایی شده و حذف می‌گردند.

توئیتر به همراه فیسبوک و مایکروسافت متعهد به مبارزه با دخالت در انتخابات شده‌اند. این ائتلاف بطور مستمر دیدارهایی را با آژانس‌های دولتی مانند FBI و امنیت ملی برگزار کرده و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند.


بیشتر بخوانید: "توئیتر اطلاعات غلط ترامپ درباره کرونا را حذف می‌کند"


 


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای


  مجید سلیمی
  مجید سلیمی

  تیم تحریریه مامل مگ

  نظرات کاربران
  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  پربازدیدترین ها

  تفاوت پردازنده ‌های اینتل core i5 و core i7

  پردازنده‌ های اینتل Core i5 و i7 هنوز هم جزء محبوبترین پردازنده‌ های بازار هستند. اما تفاوت بین آن‌ ها چیست؟ کدامیک برای استفاده شما مناسبتر خواهد بود؟