phone 36473707 071

پیشفروش بی نظم پلی استیشن 5

توسط مجید سلیمی -
294 0
پیشفروش بی نظم پلی استیشن 5

گیمرها که مدت‌هاست چشم انتظار خرید پلی استیشن 5 هستند، در هنگام خرید با بی نظمی و هرج و مرج روبرو شدند.

این مشکلات هنگامی آغاز شد که سونی یک روز پس از پایان رونمایی در توئیتی اعلام کرد که پیشفروش این محصول از روز بعد آغاز خواهد شد. اما برخلاف انتظارها، پیشفروش تنها ساعتها بعد در وبسایت Walmart آغاز شد و تمامی کنسول‌ها در چند دقیقه به فروش رسیدند.

در همان شب چند وبسایت فروشگاهی دیگر هم همین کار را تکرار کردند. برخی از وبسایت‌ها مانند Target و Best Buy هم بدلیل هجوم زیاد کاربران از دسترس خارج شدند. کاربران مشکلات عجیب دیگری را هم تجربه کردند و این پایان ماجرا نبود. بعضی از کاربران توانستند این محصول را خریداری کنند و محصول به سبد خرید آن‌ها اضافه شد ولی قادر به تأیید نهایی خرید خود نبودند.

وبسایت GameStop هم با مشکل عجیبی مواجه شد و افرادی که وارد صفحه موبوط به PS5 شدند با پیغام خطایی مبنی بر بلاک بودن خودشان روبرو شدند.

پیشفروش PS5

چنین اتفاقاتی با توجه به برنامه‌ریزی شرکت سونی برای این محصول بسیار عجیب است. شرکت سونی هفته‌ها قبل سیستمی را راه اندازی کرده بود تا اطلاع‌رسانی‌های مربوط به پیشفروش را توسط آن منتشر کند. طرفداران می‌توانستند در این سیستم ثبت نام کرده تا از زمان پیشفروش و قیمت این کنسول مطلع شوند. اما کسانی که در این وبسایت ثبت نام کرده بودند تنها ساعاتی پس از به فروش رسیدن این محصول در خرده‌فروشی‌ها از این اتفاق مطلع شدند.

اوایل تابستان هم شرکت سونی اعلام کرده بود که پیش از آغاز پیشفروش، اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد و نایب رئیس این شرکت در اینباره گفته بود:

"فکر می‌کنم می‌توانم به شما بگویک که ما زمان ثبت پیش سفارش را به شما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و این اطلاع‌رسانی بصورت لحظه آخری نخواهد بود. ما زمانی این اطلاع‌رسانی را انجام خواهیم داد که احساس نکنید دچار کمبود زمان شده‌اید و نیاز نیست تا زمان اعلام رسمی جایی صف بکشید."

 

پیشتر قرار بود پلی استیشن 5 در ماه فوریه رونمایی شود؛ اما این اتفاق با تعویق مواجه شد.


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای


  مجید سلیمی
  مجید سلیمی

  تیم تحریریه مامل مگ

  نظرات کاربران
  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  پربازدیدترین ها

  تفاوت پردازنده ‌های اینتل core i5 و core i7

  پردازنده‌ های اینتل Core i5 و i7 هنوز هم جزء محبوبترین پردازنده‌ های بازار هستند. اما تفاوت بین آن‌ ها چیست؟ کدامیک برای استفاده شما مناسبتر خواهد بود؟