phone 36473707 071

گوشی هوشمندی که از گرفتن عکس‌های سلفی برهنه جلوگیری می کند

توسط مجید سلیمی -
175 0
گوشی هوشمندی که از گرفتن عکس‌های سلفی برهنه جلوگیری می کند

Tone e20 می‌خواهد با استفاده از هوش مصنوعی جلوی گرفتن برخی عکس‌ها را توسط افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند، بگیرد.

طبق یک مطالعه که در سال 2014 انجام شد، حدود نیمی از بزرگسالان آمریکایی تصاویر برهنه‌ای از خود را برای دیگران ارسال کرده‌اند. در حالیکه یک نظرسنجی دیگر که توسط مؤسسه Cosmo در همان سال انجام شد نشان داد که حدود 89 درصد از زنان از خود تصاویر برهنه گرفته‌اند. اما اکنون یک شرکت ژاپنی به این نتیجه رسیده که این کار ایده خوبی نیست و باید از آن جلوگیری شود!

دوربین هوش مصنوعی

گوشی e20 یک گوشی اندرویدی است که توسط شرکت ژاپنی Tone ساخته شده است. این گوشی که مجهز به دوربین سه گانه بوده، دارای نمایشگر 6.25 اینچی است و قیمت آن در حدود 180 دلار (19800 ین) است. برجسته‌ترین ویژگی این گوشی سطوح محافظتی آن است. دوربین این گوشی مجهز به یک نرم‌افزار هوش مصنوعی است که کاربران را از گرفتن تصاویر برهنه منع می‌کند. پس از گرفتن عکس، این گوشی با استفاده از الگوریتم‌های پردازش تصویر آن را بررسی می‌کند و اگر به تصویر گرفته شده مشکوک شود، از ذخیره آن در کارت حافظه جلوگیری می‌کند.

این ویژگی با هدف حفاظت از جوانان ژاپنی ایجاد شده است تا از گرفتن تصاویری که ممکن است روزی به پشیمانی آن‌ها منجر شود جلوگیری کند. دیگر ویژگی این گوشی این است که قادر است به گوشی شخص دیگری متصل شده تا برای مثال به والدین در هنگامی که فرزندشان در حال گرفتن عکس نامناسبی است هشدار دهد.

هوش مصنوعی با داشتن توانایی تشخیص محتوای تصاویر، توسط شرکت‌های دیگری مانند فیسبوک و گوگل هم استفاده می‌شود تا از انتشار تصاویر و محتواهای نامناسب و غیرقانونی جلوگیری کند. اگرچه هنوز هم بطور کامل جلوی اینگونه فعالیت‌های در فضای مجازی گرفته نشده است و گاهاً شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.


بیشتر بخوانید: "PigeonBot : یک هواپیمای بدون سرنشین که دقیقاً مانند یک پرنده واقعی پرواز می کند"


منبع: CNET

 


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای


  مجید سلیمی
  مجید سلیمی

  تیم تحریریه مامل مگ

  نظرات کاربران
  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  پربازدیدترین ها

  تفاوت پردازنده ‌های اینتل core i5 و core i7

  پردازنده‌ های اینتل Core i5 و i7 هنوز هم جزء محبوبترین پردازنده‌ های بازار هستند. اما تفاوت بین آن‌ ها چیست؟ کدامیک برای استفاده شما مناسبتر خواهد بود؟