phone 36473707 071

پرش از صفحه: اندروید 11 یک روش پنهان برای انجام کارها دارد

توسط مجید سلیمی -
163 0
پرش از صفحه: اندروید 11 یک روش پنهان برای انجام کارها دارد

احتمالاً گوگل در اولین بروزرسانی اندروید 11، از یک ویژگی جالب توجه رونمایی کند. این ویژگی که توسط گسترش دهندگان اندروید موسوم به XDA کشف شد و نام آن Columbus است، با دوبار ضربه زدن بر پشت گوشی‌های گوگل پیکسل فعال می‌شود.

این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد تا با دو بار ضربه زدن بر پشت گوشی گوگل پیکسل خود، به راحتی برخی کارها مانند راه‌اندازی برنامه دوربین را انجام داده یا دستیار گوگل را فراخوانی کنند. با انجام این کار، کاربر می‌تواند به طیف وسیعی از اعمالی که می‌تواند با گوشی انجام دهد مانند فعال کردن تایمر، کنترل پخش رسانه‌ها، خاموش کردن زنگ هشدار یا پاسخ دادن به تماس و بسیاری موارد دیگر، دسترسی داشته باشد. گسترش‌دهندگان XDA می‌گویند که با این قابلیت، کاربران می‌توانند تنظیماتی را انجام دهند تا برنامه مورد نظرشان را در هر لحظه که به آن نیاز داشتند اجرا کنند.

اندروید 11

بنظر می‌رسد Columbus ممکن است هنگامی که گوشی در دستتان یا حتی در جیبتان است، بطور تصادفی فعال شود. برای جلوگیری از این مشکل، گوگل چندین پرچم یا گیت را در نظر گرفته است تا اطمینان حاصل کند آیا کاربر می‌خواهد از این ویژگی استفاده کند یا خیر. برای مثال؛ چک خواهد کرد که آیا گوشی به پریز برق متصل است یا خیر.بعلاوه، گوگل احتمالاً یک دکمه اسلایدر را برای تنظیم حساسیت آن در نظر می‌گیرد، مانند قابلیت Active Edge در گوگل پیکسل.

طبق گفته گوگل، این ویژگی با کمک داده‌هایی که از حسگر ژیروسکوپ و شتاب‌سنج گوشی در اختیارش قرار می‌گیرد برای کشف ضربه استفاده می‌کند و چون تمام مدل‌های پیکسل این دو سنسور را دارند، احتمال آن وجود دارد که تمام مدل‌های گوگل پیکسل به این قابلیت مجهز شوند. طبق ویدیویی که از این قابلیت منتشر شده، Columbus از روی قاب گوشی هم عمل می‌کند.

هنوز مشخص نیست که گوگل از چه زمانی این قابلیت را اجرایی خواهد کرد. اما نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که این ویژگی در مراحل اولیه خود قرار دارد و هنوز مراحل بسیاری تا اجرای نهایی آن باقی مانده است. بخصوص که باید روی میزان دقت و حساسیت آن کار بیشتری انجام شود.

اندروید 11 هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و احتمال آن می‌رود که حتی قبل از انتشار اندروید، گوگل بیخیال این ویژگی شده و آن را رها کند. در ماه مه، در کنفرانس گوگل، بیشتر درباره این ویژگی خواهیم شنید.


بیشتر بخوانید: "سامسونگ در حال کار بر روی قابلیت Quick Share است"


منبع:

Digitaltrends

 

 


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای


  مجید سلیمی
  مجید سلیمی

  تیم تحریریه مامل مگ

  نظرات کاربران
  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  پربازدیدترین ها

  تفاوت پردازنده ‌های اینتل core i5 و core i7

  پردازنده‌ های اینتل Core i5 و i7 هنوز هم جزء محبوبترین پردازنده‌ های بازار هستند. اما تفاوت بین آن‌ ها چیست؟ کدامیک برای استفاده شما مناسبتر خواهد بود؟