phone 36473707 071

معرفی اپلیکیشن: زبان اشاره را یاد بگیرید

توسط مجید سلیمی -
125 0
معرفی اپلیکیشن: زبان اشاره را یاد بگیرید

حتی اگر دچار مشکل شنوایی هم نباشید؛ یادگیری اصول زبان اشاره امری مهم است. با این اپلیکیشن، با روزی 5 دقیقه وقت گذاشتن، زبان اشاره را یاد خواهید گرفت.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیش از 450 میلیون در جهان از مشکلات شنوایی رنج می‌برند. اگر این افراد نتوانند در جامعه، به خوبی با سایر افراد ارتباط برقرار کنند، زندگی برایشان ناامید کننده خواهد بود و ممکن است آن‌ها را منزوی کند. برای کسانی که می‌توانند بشنوند؛ تلاش برای یادگیری یک زبان اشاره کوچک برای برقرار ارتباط با ناشنوایان می‌تواند بسیار مفید و جالب باشد.

اپلیکیشن یادگیری زبان اشاره

اخیراً یک شرکت فعال در یادگیری زبان به نام دراپز (Drops)، یک اپلیکیشن موبایل به نام Scripts را برای یادگیری زبان اشاره ایجاد کرده است که برنامه‌ریزی آن به گونه‌ای است که فقط روزی 5 دقیقه زمان شما را خواهد گرفت. این اپلیکیشن برای کسانی مفید است که می‌خواهند این زبان را یاد بگیرند ولی پول یا زمان کافی برای این کار ندارند. این برنامه، الفبا و علائم اشاره را یک به یک آموزش می‌دهد و این کار را از طریق درس‌ها و بازی‌هایی که در خلال آن‌ها وجود دارد انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت دراپز در اینباره گفت:

"ما معتقدیم که عادی کردن الفبای زبان اشاره در بین سایر الفباهای موجود مهم است، برای همین تصمیم گرفتیم زبان اشاره را هم اضافه کنیم."

تاکنون، خانواده برنامه‌‌های آموزش زبان دراپز، تنها نمونه‌ای هستند که آموزش زبان اشاره را هم در کنار سایر زبان‌های گفتاری و نوشتاری ارایه می‌دهند.مجموعه این برنامه‌ها برای اندروید و iOS در دسترس است. اپلیکیشن‌های تولید شده توسط این کمپانی دارای ظاهری سرگرم کننده، رنگارنگ و کاربرپسند هستند که باعث می‌شود یادگیری یک زبان جدید، دیگر ترسناک بنظر نرسد.

پیش از افزودن زبان اشاره، شرکت دراپز زبان‌های ناشناخته‌ای که کمتر مورد مطالعه قرار گرفته‌اند را هم اضافه کرده که یک نمونه از آن‌ها، زبان «آینو» است که یک زبان محلی ژاپنی است.


بیشتر بخوانید: "بهترین ویژگی های اندروید 10 که باید از آن ها استفاده کنید"


منبع: CNET

 

 


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای


  مجید سلیمی
  مجید سلیمی

  تیم تحریریه مامل مگ

  نظرات کاربران
  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  پربازدیدترین ها

  تفاوت پردازنده ‌های اینتل core i5 و core i7

  پردازنده‌ های اینتل Core i5 و i7 هنوز هم جزء محبوبترین پردازنده‌ های بازار هستند. اما تفاوت بین آن‌ ها چیست؟ کدامیک برای استفاده شما مناسبتر خواهد بود؟